14. septembar 2017. godine

PTT muzej u Danima evropske baštine

Povodom Dana evropske baštine, koji ove godine imaju temu „Kulturno nasleđe i priroda”, PTT muzej od 15. septembra do 2. oktobra posetiocima nudi raznovrsne besplatne programe. Radno vreme biće od ponedeljka do petka od 10 do 15 časova, a subotom od 11 do 19 časova.
Stručno vođenje kroz stalnu postavku muzeja biće organizovano svakog radnog dana u 12 časova, a subotom u 17 časova.
Tokom trajanja manifestacije, muzej će organizovati i dečije radionice – 16. i 30. septembra „Napiši i pošalji pismo voljenima”, a 23. septembra predavanje za decu „Kako nastaje poštanska marka”. Radionice će obuhvatiti stručno vođenje u 12 časova i fotografisanje za personizovanu poštansku marku.
Tokom trajanja manifestacije u PTT muzeju će biti izloženi originalni radovi za poštanske marke, kreirani u ateljeu slikara iz „Srbijamarke“. Uz radove će biti prikazane i poštanske marke i koverte prvog dana, nastale na osnovu originalnih radova.