1. april 2015. godine

„Poštanski satić” o tome kako se prave poštanske marke

Vrata PTT muzeja će 4. aprila, kao i svake prve subote u mesecu, biti otvorena za Beograđane i njihove goste u vremenu od 11 do 19 časova.
Od 12 časova, kreativna radionica za decu „Poštanski satić” biće posvećena nastanku poštanske marke.
Akademski slikari koji kreiraju marke pod okriljem Pošte Srbije objasniće najmlađim posetiocima kako od početne ideje nastaje poštanska marka, kako se ideja pretače u umetničku sliku velikog formata, kako se ona pretvara u minijaturu, da bi na kraju poštanska marka bila u opticaju. Mališani će zatim na posebno pripremljenim papirima sa okvirima moći da osmisle svoju poštansku marku.
„Poštanski satić” biće završen uz deljenje poklona.
Odrasli mogu pogledati novu izložbu u PTT muzeju „160 godina od uvođenja telegrafskog saobraćaja u Srbiji”.
Podsećamo da je ulazak u PTT muzej (Majke Jevrosime 13) besplatan, pa je pred posetiocima odlična prilika da ovu subotu u Beogradu osveže novim znanjima i doživljajima za sve generacije.