27. novembar 2023. godine

Koncert klasične gitare, 30.11.2023.

Fakultet muzičke umetnosti i PTT muzej vas pozivaju na ciklus koncerata klasične gitare „Muzičke dopisnice” 30. novembra, u 18.30 časova. Dimitrije Ninković, gitara. Na programu: Skarlati, Pons, Tarega, Turina. PTT muzej, Majke Jevrosime 13. Ulaz je slobodan. Dimitrije Ninković rođen je 1998. godine u Beogradu. Osnovno muzičko obrazovanje je završio u školi „Josif Marinković“ u Beogradu kao učenik generacije. Srednje muzičko obrazovanje je završio u školi „Kosta Manojlović“ u Beogradu, a osnovne akademske studije je završio na Fakultetu muzičke umetnosti u Beogradu. Osvojio je više nagrada na republičkim i međunarodnim takmičenjima, učestvovao na humanitarnim akcijama, promocijama i radu sa decom. Nastupao je u sali Ilije Kolarca, u Narodnom muzeju, SKC-u, Muzeju Vuka i Dositeja, Pozorištu „Carte Blanche“, na regionalnom susretu studenata klasične gitare, u Domu Vazduhoplovstva i mnogim drugim salama. Bio je stipendista Fonda za mlade talente Republike Srbije i Fonda za mlade talente Skupštine grada Beograda.