11. maj 2022. godine

Manifestacija „Muzeji za 10 - Moć muzeja”

PTT muzej učestvuje u manifestaciji „Muzeji za 10”, u periodu od 14. do 20. maja 2022. godine. Tokom trajanja manifestacije publika će moći da pogleda: stalnu postavku muzeja „Tačka spajanja”, na kojoj je prikazan hronološki razvoj pošte i telekomunikacija, na teritoriji Srbije, od Prvog srpskog ustanka, do danas; izložbu „Neviđeni Lubarda“, sa deset slika iz privatnih kolekcija, iz različitih faza Lubardinog stvaralaštva; izložbu poštanskih maraka stranih poštanskih uprava, na kojoj se mogu videti izdanja SAD, Kine, Maroka, Kolumbije, Belgije, Portugala i mnogih drugih zemalja; izložbu „Stara i retka knjiga iz fonda Biblioteke Pošte”. Tokom „Noći muzeja”, 14. maja, u PTT muzeju će biti ogranizovane dečje radionice „Napiši i pošalji pismo voljenima”, u 16.00 i 18.00 časova, kao i stručna vođenja kroz postavku i izložbe, u 17.00, 19.00 i 20.00 časova. Tokom trajanja manifestacije, posetioci će moći da dobiju lični suvenir – fotografisanje i apliciranje fotografije u vidu poštanske marke na razglednici. U periodu od 14. do 20 maja, PTT muzej biće otvoren za posetioce svakoga dana od 10.00 do 23.00 časa, a 14. maja od 10.00 do 24.00 časa.