24. februar 2022. godine

Izložba „Neviđeni Lubarda“

U PTT Muzeju u Beogradu, u četvrtak 24. februara otvorena je izložba pod nazivom „Neviđeni Lubarda“ na kojoj je javnosti prvi put predstavljeno deset umetničkih slika Petra Lubarde iz privatnih kolekcija. Na ovoj ekskluzivnoj izložbi, poštovaoci velikog umetnika imaće priliku da vide Lubardine slike nastale u periodu od 1942. do 1972. godine, koje do sada nikada nisu bile javno izložene: „Bik“, „Crni panter“, „Zmajevi“, „Minotaur“, „Logorska mrtva priroda“, „Škorpija“, „Selo Brajići“, „Stene“, „Kosovski boj“ i „Put slobode (Sutjeska)“. Izložba „Neviđeni Lubarda“ biće za posetioce otvorena 24. februara posle podne i trajaće do 1. maja 2022. godine, u PTT muzeju u Beogradu, ul. Majke Jevrosime 13. Ulaz je slobodan.